BLÍŽÍ SEUSKUTEČNĚNÉ PROJEKTY

KOLEGOVÁNÍ aneb "SMETANOVÝ ROK" - nová premiéra hudební revue pro I. stupeˇˇn ZŠ. 

Premiéra se uskutečnila ve čtvrtejk 11. a v pátek 12. dubna 2024 v K-klub Jičín! Zahráli jsme pro 500 dětí I. stupně ZŠ Jičín i škol mimojičínských! Byla to jízda. Těšíme se na další reprízy. 


V RÁMCI 20. VÝROČÍ JSME ZAČALI PŘIPRAVOVAT PROFILOVÉ CD D.A.V.A ROUSÍNOV 


Na Zelený čtvrtek D.A.V.Aci uskutečnili představení O Smolíčkovi na hradě Špilberk. Na 300 spokojených diváků! Velice vydařený projet. V sobotu 24. února jsme se za D.A.V.Aky zúčastnili Městského plesu Rousínov. PREMIÉRA ZPĚVOHRY CESTA ČASEM 

V pátek 12. května 2023 se uskutečnila premiéra představení Cesta časem. Autorem scénáře, hudby, režie byl David Kříž. Publikum školní i veřejné bylo tímto netradičním titulem nadšené. Hrála mládež D.A.V.A Rousínov 


PREMIÉRA DVOU POVÍDEK 

Ve čtvrtek 27. a pátek 28. dubna 2023 se uskutečnila premiéra Dvou povídek z tvůrčí a režijní dílny Davida Kříže. Hrálo 27 nejmladších D.A.V.A Rousínov. Divadelní sál Záložny v Rousínově.


Zavzpomínejte na 3. ročník ROUSÍNOVSKÉHO DIVADELNÍHO A FOLKLORNÍHO FESTIVALU  DALŠÍ ROČNÍK SE USKUTEČNÍ 9. - 16. ČERVNA 2023 VYPRODANÉ VÁNOČNÍ KONCERTY SE VYDAŘILY!


SPOLUPRÁCE S KJM BRNO POKRAČUJE 


REPRÍZY MUZIKÁLU NA POSPAS 

S muzikálem Na pospas jsme prožili krásné setkání v Rousínově (30.9.), Bučovicích (12.10), Bystrém u Poličky (22.10.), Brně (26.10) a Olšanech (29.10.), kam přisla spousta známých a přátel. Jsem rád za tato setkání. 


NAHRÁVÁNÍ S ROUSINGEM


TŘI POHÁDKY - PREMIÉRA ČTVRTEK 5. ŘÍJNA 2022 V 18.00


TAHAT KAČERA V BRNĚ


SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ SEZÓNY D.A.V.A ROUSÍNOV

V Rousínově zahájil ve čtvrtek 8. září 2022 v 18.30 David Kříž DEVATENÁCTOU divadelní sezónu souboru D.A.V.A.


NOVÉ LOGO SOUBORU D.A.V.A


KABARET K+K V TEPLICÍCH V ČECHÁCH

V sobotu 3. září 2022 jsme si v 16.00 užili nejen třetí setkání s Kabaretem v Botanické zahradě v Teplicích v Čechách, ale také křest Knihy k 20. výročí od otevření zahrady a vernisaž fotografické výstavy. DIVADLO V ZAHRADĚ - TAHAT KAČERA

Ve čtvrtek 1. září 2022 odehrál David Kříž s Martinem Foretníkem poslední představení v rámci Divadla v zahradě na pobočce Knihovny Jiřího Mahena v Brně - Maloměřících. Bylo vyprodáno. Projekt Divadla 2-15 Brno na celé léto se tak úspěšně završil. DNY OBCE VEVERSKÁ BÍTÝŠKA 

V pátek 26. srpna 2022 zahájil David Kříž s kolegyní Ivou Hrbáčkovou Dny města Veverská Bítýška v 19.00 slavnostním koncertem. 


DIVADLO V ZAHRADĚ

LETNÍ SCÉNA DIVADLA 2-15 BRNO 

KNIHOVNA JIŘÍHO MAHENA V BRNĚ - MALOMĚŘICE 


VELKÉ PRÁDLO NA ŠPILBERKU 

ZNOJMO 7. 7. 2022 - NÁDVOŘÍ U VCHODU DO ZNOJEMSKÉHO PODZEMÍ


PIŠ MI. TVOJE ALMA 

NA MEZINÁRODNÍM FESTIVALU SMETANOVA LITOMYŠL 23.4.2022


.

SOUBORY


ROUSÍNOVSKÝ DIVADELNÍ A FOLKLORNÍ FESTIVAL 2022


Pro Rousínovský divadelní a folklorní festival napsal David Kříž muzikál Na pospas! Premiéra slavila v sobotu 18. června 2022 velký úspěch! Představili se: Jiří Hýzl, Jiří Bohuslav, Lukáš Oleják, Jan Žáček, Jakub Libánek, Filip Kolmačka, Eva Kyjovská, Adéla Coufalová, Jiřina Posoldová, Michal Smítal, Daniel Horčička. 


JEDNA STATEČNÁ

V pátek 18. března 2022 v 19.00h v Záložně v Rousínově se uskutečnila světová premiéra westernového představení Jedna statečná. Hráli mladší D.A.V.Aci.


ROUSING

Ve čtvrtek 17. března 2022 v 18.00h jsem dirigoval první zahajovací koncert k činnosti nového ženského pěveckého sboru ROUSING! Byla to úžasná atmosféra. 


KONCERT PRO UKRAJINU

Pomáhat druhým by mělo být přirozeností každého! Proto jsem se automaticky zúčastnil benefičního setkání pro Ukrajinu v Rousínově. Zazpíval jsem píseň Tulipán pánů Šlitra Suchého a Ticho hvězd, které jsme napsali s Jiřím Najvarem. 


TICHO HVĚZD 

K svátku svatého Valentýna jsme s Lucií natočili opětovně píseň Jiřího Najvara - Ticho hvězd.


PEŘINY

Nové nastudování opery Peřiny, skladatele Jiřího Najvara uvedla Janáčkova konzervatoř v Ostravě. Představení se opět setkalo s velkým úspěchem. 


PIŠ MI, TVOJE ALMA! 

Zuzana Truplová, Graffovo kvarteto v Kongresovém centru Zlín / 5. říjen 2021


SETKÁNÍ POD LÍPOU V ROUSÍNOVĚ 2021

Nový pořad. Prvním hostem byl český herec a moderátor pan Jan Čenský / 17. srpen 2021


MUZIKÁL ZBOJNÍK Z HANÉ 2021

Nový text a hudba inspirované životem Matěje Ondry z Leskovce. 

Délka 90 minut. Premiéra 14. srpna 2021


DRUHÝ ROČNÍK ROUSÍNOVSKÉHO DIVADELNÍHO A FOLKLORNÍHO FESTIVALU 2021 


Vánoční píseň Světlo 2020

V pondělí 14. prosince 2020 jsme vypustil do éteru novou - první Vánoční píseň. Hudbu napsala má úžasná kolegyně - houslistka Jitka Břízová a já byl pak "nucen" dopsat text. Ve studiu Jakuba Šimáně jsme pak toto vánoční pohlazení natočili a u Libora doma natočili videoklip. 


Rousínovský divadelní festival - první ročník 2020

V sobotu 5. září 2020 se uskutečnil první ročník divadelního festivalu v Rousínově. Celý den žilo město divadlem. Představily se profesionální i amatérské soubory. Hrála si činohra, muzikál i opera. Diváci si mohli vyzkoušet kurzy líčení i kostymérského střihu. Pro rok 2021 je už další ročník připravován. David Kříž je pověřen funkcí uměleckého ředitele festivalu. Křest CD Ticho hvězd 2020

V neděli 21. června 2020 se v 17:00h uskutečnil křest CD Ticho hvězd, které v rámci Divadla2-15 Brno vydal David Kříž. Na CD se nachází devět nových písní z dílny skladatele Jiřího Najvara - na texty Davida Kříž, Martina Foretníka a Martina Budka. Klavírní doprovod nahrála dvorní klavíristka  Lucie Kubátová. Křest se povedl na výbornou a prvních 60 ks CD již mělo majitele. Hostil nás barokní sál Místodržitelského paláce v Brně. Atmosféra úžasná!


Premiéra Tři pohádky 2020

Dne 5. března 2020 se v 18:00h uskutečnila premiéra Tří pohádek se zpěvy, v podání nejmladších členů D.A.V.A.  Šípková Růženka, Perníková Chaloupka a Kocour v botách. Čtyřicet dětských herců, kterým vypomohli členové D.A.V.Acké mládeže.  Krásná práce na scénáři, hudbě i režii. Poslední projekt, který se realizoval před vypuknutím první covidové vlny. 


Premiéra A. Dvořák - Rusalka 2020

Dne 5. února 2020 se v 18:30h uskutečnila premiéra opery Antonína Dvořáka - Rusalka. Stalo se tak v Janáčkově sále na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. S tamním operním studiem jsme nastudovali upravenou/zkrácenou verzi této opery- s průvodem klavíru Jana Šrubaře. Krásné dva večery vyprodaného hlediště. Potlesk ve stoje odměnil pot a slzy z přípravy. Krásná práce a vzpomínky!

Poslechněte si na youtube nové CD Vánoční. Vyšlo v prosinci 2023 u SUPRAPHONU